2. FARNÍ PLES 11.1.2008

Dne 11. ledna 2008 proběhl již 2. farní ples naší farnosti, tentokrát v kulturním domě ve Vážanech. Celá tato velkolepá akce začala ve 20 hodin. Zahájení plesu provedl rozsvícením svící P. Miroslav Šudoma s kaplanem Blažejem Hejtmánkem.

Opět jsme měli možnost slyšet bezvadnou hudbu v podání skupiny Pohoda z Kořence, která nejen na požádání zahrála jakýkoliv žánr. Zpestřením plesu bylo vystoupení mladých, kteří nám předvedli, jak moc se na páteční farní ples připravovali, a to nejen ve škole, ale hlavně i doma. Vystoupení zakončili přehlídkou tanečků. Mohli se zkrátka “vyřádit” starší i ti nejmladší účastníci plesu.

Na většině plesů je tradicí mít tombolu, která ani tady nechyběla. Sešla se tu spousta zajímavých a různorodých cen, všichni se těšili na půlnoční losování a nakupovali losy. Protože cen bylo opravdu hodně, losování se rozdělilo na dvě části a trvalo o trošku déle, než se předpokládalo. Občerstvení v podobě jednohubek, buchtiček a řízku s bramborovým salátem nemohlo chybět a bylo výborné. Také jsme měli možnost ochutnat speciality z jižní Moravy – víno, ořechovku, višňovku, meruňkovici atd.

Myslím si, že na své si na tomto plesu přišel každý. Strávili jsme pěkný páteční večer a rozhodně jsme se nenudili.

Je nutno poděkovat všem organizátorům za trpělivost, ochotu a čas věnovat se veškerým přípravám na tento ples. Teď už zbývá jenom těšit se na další takto podařenou akci.

Petra Grénarová