IV. farní ples

Bylo krásné zimní odpoledne. Sníh za oknem se třpytil a odrážel zapadající slunce. Prožívali jsem s přáteli krásné chvíle na teplým čajem a medovinou. Mluvili jsme o všem co nás zajímá. Řeč padla i na blížící se farní ples. Mně se jít nechtělo, ale manžel nebyl proti, a tak jsem ho nechtěla nechat ve štychu.

Vždyť jsem se mnohokrát přesvědčila, jak obohacující bývá, prožije-li člověk to, k čemu běžně nemá příležitost. Byla jsem zvědavá, co mi večer přinese. Dny běžely a než jsme se nadáli, stáli jsme v šatně knínického kulturáku, kde už panovala slavnostní nálada. V okamžiku, kdy jsme se zdravili s milou šatnářkou, pan farář společně s hlavním moderátorem večera ples zahájil. My jsme se usadili u pěkně prostřeného stolu. Ženy byly jiné oblečené do slavnostních šatů. Usmívaly se, oči jim zářily a byly ozdobou svých galantních, vtipných mužů, kterým to v oblecích moc slušelo. Na chvíli museli všichni zaujmout nová místa, protože naši mladí přátelé z farnosti si připravili předtančení. Bylo to fajn. Po velkém potlesku nás pohotový moderátor opět vyzval k tanci. Hrálo mě u srdce, jak jsme všichni pospolu, šťastní a radujme se z jednoho a totéž. Hudba hrála, tanečníci se svými tanečnicemi elegantně pluly prostorem. Ceny z ruličkové tomboly se jedna po druhé dostávaly ke svým majitelům. Citáty od klasiků i lidová přísloví též J. Proběhla i volba nejkrásnější dámy plesu. Naše adeptky na missis byly úžasné. Ač překvapeny, nezkazily srandu a dovedly nás v dobrém slova smyslu, pobavit.

Řízky se salátem, jednohubky, koláče, zkrátka a dobře občerstvení šlo na odbyt. Atmosféra byla příjemná, bylo veselo a dobře. Naši milí páni faráři byli s námi na té pověstné jedné lodi a já jsem byla šťastná, že jsem přišla, i když se mi nejdřív nechtělo. Že budu mít na co vzpomínat, protože jsem prožili mimořádný večer. A proto musím poděkovat všem organizátorům, pomocníkům, kuchařkám, šatnářkám, sponzorům malé a velké tomboly, která byla vyvrcholením večera, že jsme se mohli takto setkat. A díky všem, kteří přišli jen tak, pobavit se a vytvořit to nevšední. Za rok naviděnou.

A ještě P.S. Zaslechla jsem, že se křesťané neumí odvázat. Myslím, že to není pravda! Nikdo jiný neumí být tak odvázaný, jako pravý křesťan. Ahoj M. K.