IV. farní ples

Bylo krásné zimní odpoledne. Sníh za oknem se třpytil a odrážel zapadající slunce. Prožívali jsem s přáteli krásné chvíle na teplým čajem a medovinou. Mluvili jsme o všem co nás zajímá. Řeč padla i na blížící se farní ples. Mně se jít nechtělo, ale manžel nebyl proti, a tak jsem ho nechtěla nechat ve štychu.

Vždyť jsem se mnohokrát přesvědčila, jak obohacující bývá, prožije-li člověk to, k čemu běžně nemá příležitost. Byla jsem zvědavá, co mi večer přinese. Dny běžely a než jsme se nadáli, stáli jsme v šatně knínického kulturáku, kde už panovala slavnostní nálada. V okamžiku, kdy jsme se zdravili s milou šatnářkou, pan farář společně s hlavním moderátorem večera ples zahájil. My jsme se usadili u pěkně prostřeného stolu. Ženy byly jiné oblečené do slavnostních šatů. Usmívaly se, oči jim zářily a byly ozdobou svých galantních, vtipných mužů, kterým to v oblecích moc slušelo. Na chvíli museli všichni zaujmout nová místa, protože naši mladí přátelé z farnosti si připravili předtančení. Bylo to fajn. Po velkém potlesku nás pohotový moderátor opět vyzval k tanci. Hrálo mě u srdce, jak jsme všichni pospolu, šťastní a radujme se z jednoho a totéž. Hudba hrála, tanečníci se svými tanečnicemi elegantně pluly prostorem. Ceny z ruličkové tomboly se jedna po druhé dostávaly ke svým majitelům. Citáty od klasiků i lidová přísloví též J. Proběhla i volba nejkrásnější dámy plesu. Naše adeptky na missis byly úžasné. Ač překvapeny, nezkazily srandu a dovedly nás v dobrém slova smyslu, pobavit.

Řízky se salátem, jednohubky, koláče, zkrátka a dobře občerstvení šlo na odbyt. Atmosféra byla příjemná, bylo veselo a dobře. Naši milí páni faráři byli s námi na té pověstné jedné lodi a já jsem byla šťastná, že jsem přišla, i když se mi nejdřív nechtělo. Že budu mít na co vzpomínat, protože jsem prožili mimořádný večer. A proto musím poděkovat všem organizátorům, pomocníkům, kuchařkám, šatnářkám, sponzorům malé a velké tomboly, která byla vyvrcholením večera, že jsme se mohli takto setkat. A díky všem, kteří přišli jen tak, pobavit se a vytvořit to nevšední. Za rok naviděnou.

A ještě P.S. Zaslechla jsem, že se křesťané neumí odvázat. Myslím, že to není pravda! Nikdo jiný neumí být tak odvázaný, jako pravý křesťan. Ahoj M. K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *