Pobožnost u obrazu Sv. rodiny, 30. 12. 2011

Svátek Svaté Rodiny vyšel tentokrát na pátek a ne na neděli. Protože máme od biřmování na farním dvoře mozaiku Svaté rodiny a ještě nebyla požehnaná, napadlo některé farníky, aby se spojilo „příjemné s užitečným“ a využilo se právě tohoto svátku k netradičnímu prožití. Přede mší svatou byla krátká pobožnost na farním dvoře, kdy o.Petr požehnal tuto mozaiku Svaté rodiny a poté jsme se průvodem odebrali do kostela ke slavení mše svaté. Po promluvě o. Petra, která byla zaměřena na důležitost manželství a rodiny, mohly manželské páry obnovit svůj manželský slib a tím si připomenout krásné chvilky ať už před pár lety nebo i před desítkami let a poprosit Pána o požehnání a pomoc do dalších let. Pro ty, komu se po mši svaté nechtělo hned domů, bylo na faře připraveno malé pohoštění v podobě svařáku nebo čaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *