Velikonoční jarmark-projekt napříč farností i obcí, 25.3.2012

25. 3. 2012 se uskutečnil v naší obci velikonoční jarmak. Byl zakončením postního projektu, který měl lidi informovat o hospicích a hospicovém hnutí. Vyvrcholením byl právě tento jarmark, jehož výtěžek 20 437Kč byl věnován na elektrické polohovací lůžko mobilnímu hospici v Blansku.

Dovolte mi ještě pár slov k tomu, co předcházelo této aktivitě.

Pět týdnů před jarmarkem jsme se scházeli na faře a tvořili jsme výrobky na tento jarmark. Zdokonalili jsme se v pletení košíků z pedigu, naučili jsme se zdobit vajíčka pomocí nešitého patchworku, vyráběli jsme šité korálkové náušnice, malovali na vázy, hrníčky a svícny a také jsme se naučili drátovaný závěs s jarním motivem. Všechny tyto dílny byli hojně navštěvované a podle toho, jaká na dílnách panovala atmosféra, většina z nás si snad vytváření příjemně užívala. Je velice milé, že se na dílnách potkáme s lidmi různého věku a přesto si rozumíme, protože nás spojuje společná touha něčemu novému se naučit.

Díky všem, kteří se jakkoliv do tohoto projektu zapojili. Ať to byla beseda „O smyslu bolesti, nemoci a o hospicové péči v našem kraji“ nebo do tvořivých dílen a v neposlední řadě do přípravy samotného jarmarku. Díky všem, kteří jste přispěli jakoukoliv částkou na lůžko pro hospic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *