SOUTĚŽ „VELKOMORAVSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ“ – úspěch našich dětí, květen 2013

„VELKOMORAVSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ“ – děkanátní kolo

30. 5. 2013 byl den, kdy se skupinka sedmi dětí – Zuzana Ševčíková, Radovan Kotouček, Martin Oliva, Vojtěch Mucha, Veronika Ošlejšková, Ondřej Mucha a Alena Lujková – z Knínické farnosti, vydala do Boskovic, aby obhájila své znalosti ze života sv. Cyrila a Metoděje v děkanátním kole soutěže „Velkomoravské dobrodružství“. A jak že si vedly?

Vše začalo ráno, kdy rozděleny do tří kategorií psaly vědomostní test. Poté byly rozlosovány do osmi skupinek a chodily po stanovištích, kde plnily různé úkoly.  Např. se měly naučit pozdravy v šesti různých jazycích – např. latinsky AVE, arabsky MAR HABA,  rusky ZDRASTVUJTĚ, hebrejsky BOKAR TOV…, dále luštily hlaholici, v písku hledaly archeologické nálezy, překládaly písmo, atd.

Po této zábavné části následoval oběd a chvíle napětí, jak že jsme dopadli? Body z testu a ze stanovišť byly sečteny a děti netrpělivě očekávaly výsledky.

Z první kategorie -3. a 4. třída – z celkového počtu 24 dětí postoupil do finále Radovan Kotouček a umístil se po napínavém souboji na krásném 6.místě.

Ze druhé kategorie 5. a 6. třída – z celkového počtu 19 dětí postoupil Vojtěch Mucha, který skončil na 3. místě.

Ze třetí nejstarší kategorie z celkového počtu 14 dětí postoupili hned dva – Alena Lujková – umístila se na osmém místě a Ondřej Mucha, který po dlouhém prvenství byl nakonec v poslední otázce poražen a umístil se na 2. místě.

Všem účastníkům „Velkomoravského dobrodružství“ děkuji za účast a pečlivou přípravu a gratuluji k úspěchu! 🙂

Jitka Muchová

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *