DIECÉZNÍ SETKÁNÍ S BISKUPEM, 15.3.2008

V sobotu před Květnou nedělí  jsme (asi 15 mladých z Knínic, Šebetova a okolí) jako každý rok jeli pozdravit otce biskupa do Brna na  Diecézní setkání mládeže.

Motto setkání: „Dostanete sílu Ducha Svatého, který na vás sestoupí, a budete mi svědky“, nalákalo mnoho mladých věřících, kteří zaplnili brněnskou katedrálu. Nejvíce mě oslovila úvodní scénka. Jeden z animátorů představoval Ducha svatého, měl červený praporek, kterým znázorňoval svoje působení. Hlavní postavou byl chlapec, který se seznámil s dívkou – a společně se vydali po dobré cestě. Pak ale špatní kamarádi, drogy a alkohol ovlivnili chlapce natolik, že sešel z této cesty a vydal se po té špatné. Duch svatý jakoby se nad ním zastavil. Naštěstí přichází jeho někdejší dívka a se svými přáteli se ho snaží odpoutat od zla. Je to těžké, avšak snaží se o to víc, že teď už nejsou sami – sám Duch svatý se o chlapce bije. A s Ježíšovým Duchem přece nikdo nemůže zůstat v rukou zla. Chlapec je osvobozen a znovu šťastný… Byl to pro mě úžasný zážitek, snad největší z celého setkání. Uvědomění, že Duch svatý takto bojuje o každého z nás, je určitě hodně povzbuzující.

Po této úvodní scénce se nám představili moderátoři setkání – právě ten chlapec a dívka ze scénky. Následovala katecheze otce biskupa Vojtěcha Cikrleho na téma celého setkání.

Asi  v deset hodin jsme se postupně rozcházeli do ráno vybraných skupinek. Námi zastoupené skupinky byly např. Biřmování, Musíme tam všichni – aneb křesťanské představy o životě za hranicemi smrti, Zpěvy a modlitby Taizé, Křesťan a podnikatel a mnoho dalších.

Po jako vždy výborném obědě následoval odpolední program v katedrále zakončený mší svatou. O polední přestávce se mladí „Keničáci a Šebetováci“ zhostili úkolu Dóóótazy pro otce biskupáá (to jsme byli my, co tam tak vyřvávali :-)).

Pak už na nás čekal vláček jedoucí směrem k našim domovům. Byl to určitě dobře strávený den. Tak AHOJ příště – a ať je nás ještě vííc!!!