PEXESIÁDA SE SVATÝM PAVLEM, 17.11.2008

Fotografie naleznete zde 🙂

Studené, ale krásné podzimní prázdninové odpoledne. Kdo by seděl doma? My ne = banda dětí a mládeže z knínické a cetkovické farnosti (v celkovém počtu 39 ks 🙂 ).

Akce měla dvě části. Po krátkém seznámení jsme se rozdělili do 5 soutěžních týmů, které se postupně vydaly do knínických lesů na Expedici „svatý Pavel“. Během ní se děti na každém z deseti stanovišť dozvěděly důležité věci z Pavlova života a také měly za úkol splnit nějaký úkol. Hned na začátku u Martiny skládaly na čas stan, aby si zapamatovaly, že Pavel se vyučil stanařem. Potom je Monča naučila hledat v Bibli, protože Pavel už jako malý také měl rád Písmo svaté. A událost, kdy Pavel spadl z koně a oslepl, když se mu zjevil Kristus, si s Ivanou připomněli velice věrohodně. Také se staly slepými a jen jeden z nich si hrál na vojáka, který je měl za úkol dovést do Damašku = na další stanoviště. Lucka je dál vyslala na cestu úvozem, kde se měly naučit jména měst, která svatý Pavel procházel při svých misijních cestách. Na dalším stanovišti je Dušan prozkoušel z vědomostí o církvi, naší farnosti a diecézi, a povídal jim o tom, že i Pavel zakládal církevní obce podobné našim farnostem. Byly asi v polovině, když narazily na Báru, u které se dozvěděly, komu všemu Pavel psal dopisy. A aby si vyzkoušely, jak těžké bylo v Pavlově době hlásat evangelium, musely rozluštit zašifrovanou zprávu. Pavel také mnoho trpěl, byl ve vězení, a proto Lada vybídla děti, aby Pavlovi do vězení hodily nějaké jídlo. Vůbec to nebylo jednoduché! A to už se blížil konec, když jim Tomáš s Martinem řekli úžasnou věc. Pavla uštkl jedovatý had, ale on to ve zdraví přežil. Všichni byli také odvážní, hada se nebáli, dokonce ho dokázali přenést pomocí dvou klacků o kus dál, aby nemohl ublížit. A poslední úsek expedice uzavřel Vašek s informací o tom, že Pavel byl velký cestovatel a často se plavil na lodi. A všechny děti naučil skládat parník z papíru.

Po dlouhé cestě nám bylo zima, také jsme pořádně vyhládli. Na faře ale bylo teplo, malý prostor tolik lidí snadno zadýchalo, uvařili jsme čaj a snědli dobroučké buchty.

Při vyhodnocení expedice jsme zjistili, že všichni její účastníci jsou skvělí, šikovní, prostě nejlepší, tak jsme se za to sladce odměnili 🙂

Část druhá byla v duchu soustředění a žhavení mozkových závitů. V šesti kategoriích jsme soutěžili o nejlepší hráče pexesa. Při hraní pexesa s obrázky ze života svatého Pavla jsem ověřili svoje nabyté vědomosti z expedice a věřte, že vědomosti byly opravdu velké. Nakonec v pexesu vyhrál Marek L., Simča Č., Verča Č., Honza L., Kristýna O., Lucka P., Jana a Axík.

A na závěr se s námi rozloučila moudrá sova s jedním tykadlem, neboli medovník s lahodnou chutí, které jsme neodolali a raz-dva slupli. Pak už jen najít právě tu svoji čepici, správnou bundu a hajdy domů.

Fotografie naleznete zde.

!!! Při úklidu se našel stříbrný přívěšek – křížek. Kdo jej postrádá, ozvěte se na tel. 776 791 582. !!!

4 thoughts on “PEXESIÁDA SE SVATÝM PAVLEM, 17.11.2008

  1. Suprový odpoledne!!!!! Dík :-)všem… příště zas 😀

  2. Samozřejmě taky veliké díky všem „starším“, kteří se ujali stanovišť, vařili čaj a všechno chystali. Je to super, když se dají schopnosti mnoha lidí dohromady. Tak zas příště 🙂

Comments are closed.