Táboreček ve Žďárné

TÁBOR ŽĎÁRNÁ pro děti od 1. do 3. třídy

Faru ve Žďárné ve dnech 20. – 24. července obydlelo čtrnáct dětí ve věku od pěti do deseti let spolu se sedmi vedoucími.

Hned první den po příjezdu a ubytování čekala na děti úvodní scénka u lesa, při které se seznámili s hlavní postavičku tohoto tábora – Ferdou Mravencem! Po seznamovačce se nám děti předvedly ve svých originálních maskách zvířátek a lesních rostlinek a naučili jsme se hymnu tábora s pohybovačkou.

Spolu s Ferdou měly děcka během pětidenního tábora spoustu zapeklitých úkolů, které všechna tři družstva (Motýlci, Berušky a Světlušky) s přehledem zvládali.

Za odměnu je Ferda vzal ve středu na výlet – čekala na nás cesta autobusem a pak asi 6 km pěšky směr Sloup. Všichni se cítili namakaní, a tak nic nebránilo tomu, jít do chladných jeskyní na delší okruh. Všem se krásná krápníková výzdoba ve Sloupsko – šošůvských jeskyních móc líbila. Potom jsme si dali zmrzku a koupili něco maminkám a tatínkům domů, nakoukli jsme do sloupského kostela a potom už nás a naše unavené nožky dovezl autobus na faru. Po tak dlouhém ťapkání nám přišly vhod biblické příběhy, které jsme si promítali na stěně.

Po celý tábor nám bylo k dispozici hřiště, kde jsme si zahráli fotbal a hry s míčem (oblíbená hra „na děcka“ :-)).

Skoro od začátku tábora jsme se připravovali na čtvrtek – na tento den  byli pozvaní rodiče dětí. Toto naše setkání začalo mší svatou v kostele s naším bývalým kaplanem Blažejem Hejtmánkem. Pak se děti předvedly při divadle, každá skupinka si se svým vedoucím připravila známý příběh ze Starého zákona. Rodiče tvořili obecenstvo a dětem nadšeně tleskali. Maminky nám pomohly připravit táborák, buchty a jednohubky, a po posilnění na rodiče a zvlášť na porotu čekal těžký úkol: měli zhodnotit dvojice dětí v maskách, jejich vzájemné představení se a krásu masky + zvládnutí lehkého úkolu. Bylo opravdu těžké vybrat ty nejlepší, nakonec se jimi stala dvojice: lištička (Kačka) a brouček (Márinka). Nejen na vítěze, ale na úplně všechny čekala sladká odměna v podobě zmrzlinového poháru, který byl moc dobrý. Ale to už se přiblížila osmá hodina večerní a spolu s jemným deštíkem se rodiče pomalu rozjížděli domů. Děti toho večera ještě absolvovaly večerní hru, na které strašil jen Mirek 🙂 a pak už hurá do spacáků a spát.

Protože všichni byli během tábora velice šikovní, nic nebránilo tomu, aby si poslední táborový den našli v lese odměnu, sbalili se, a jelo se domů.

A co bylo na táboře nejoblíbenější? Nejspíš kolo štěstí a trestů, při jejichž plnění jsme si užili spoustu srandy! 🙂

Fotky tady