Knínická drakiáda

Tato již tradiční akce není čistě farní záležitostí, ale jelikož většina zúčastněných pochází z řad farníků, dovoluji se o ní zmínit. S draky jsme vyrazili na družstevní pole v neděli 11.10. v 15:00. Do té doby nám počasí moc nepřálo, občas mrholilo a vítr nefoukal. Možná to byl ten důvod, proč přišlo tentokrát méně lidí. Měla to snad být zkouška naší důvěry a odvahy překonat svoji pohodlnost? Sotva jsme totiž vyšli z domu, pršet přestalo a začal foukat vítr, takže se téměř všichni draci bez problémů vznesli. Malí i velcí se oddali prastaré zábavě a kdo se chtěl něčemu přiučit, využil znalostí pozvaného amatérského, ale zapáleného pouštěčě draků. Nebe nad Knínicemi se tak téměř hodinu hemžilo záplavou tvarů a barev. A komu už začínalo zalézat za nehty, zašel se ohřát k ohništi, posilnit se párkem a teplým čajem a vyzkoušet svůj um ještě při skládání a létání papírových vlaštovek. Při hrách a povídání nám počasí a dobrá nálada vydržely až do půl šesté, kdy nám mírný deštík naznačil, že všechno pěkné jednou končí. Takže do příští drakiády více odvahy, důvěry a tohy poznat nové tváře a promluvit i s těmi, které neznám z kostela, ale tvořím s nimi také společenství!