BETLÉMSKÉ PASTORÁLE a MISIJNÍ JARMARK, 19.12.2009

Fotografie ZDEVIDEO zde

Milí přátelé,

chtěla bych se s vámi podělit o radost, kterou jsem prožila před vánočními svátky. Mladí z naší farnosti rádi a často jezdí do Oleksovic za jáhnem, panem Šmeralem. V Oleksovicích sehráli farníci o loňských vánocích divadlo o narození Ježíše – Betlémské pastorále. Mladé napadlo, že by bylo dobré, kdyby si toto divadelní představení pod širým nebem užili také naši farníci i nefarníci u nás v Knínicích. A protože se každý rok pořádá před Vánoci také misijní jarmark, tak nás napadlo, že tyto dvě akce spojíme dohromady.

Dědečkové, tatínkové a synové se vrhli do oprav naší sýpky, kde měl být jarmark a samozřejmě se také dělaly nějaké úpravy na farním dvoře, kde mělo být divadelní představení. Měli také na starosti při vlastní akci občerstvení – horký čaj, grog a medovinu. V takových mrazech, jaké byly, přišlo opravdu vhod.

Maminky a babičky napekly misijní koláčky a maminky spolu s dětmi vyráběly věcičky na misijní jarmark.

Kdo z farnosti chtěl, měl možnost se zapojit a pomoct dobré věci. Bylo krásné vidět tolik ochotných lidí! Už to byla pro nás velká radost.

Vůbec jsme nevěděli, kolik na takovou předvánoční akci dorazí lidí? Zvláště když tak mrzlo a začal padat sníh. Napočítalo se na divadelním představení cca 170 lidí! Už tolik lidí bylo pro nás, kteří jsme se nějak do organizace zapojili, velká odměna. Samozřejmě, že když pořádáme jakoukoliv akci, nečekáme, že z toho cokoliv budeme mít, ale spokojenost lidí, kteří se akcí účastní, je pro nás pohlazení a největší odměnou. A tak tomu také bylo při této akci.

Divadlo bylo moc hezké, panu Šmeralovi se líbilo, jak se farníci zapojují a lidé byli nadšení….

Na misijním jarmarku se vybralo na papežské misijní dílo 12 576 Kč (http://www.misijnidila.cz) a na farní adoptovanou holčičku Joyce 3000Kč.

Ať Pán žehná všem, kterým není lhostejný osud druhých lidí….

Blanka ŠevčíkováOne thought on “BETLÉMSKÉ PASTORÁLE a MISIJNÍ JARMARK, 19.12.2009

  1. Divadlo bylo super!!!A na jarmarku bylo spousta úžasných věcí!!!

Comments are closed.