Farní tábor, 10. – 13.8., Bačov

Ani menší děti o tábor nepřišly. S nimi jsme vyrazili na nedaleký Bačov, kde na ně čekalo spoustu osob ze Starého zákona. Jednotlivé skupinky jsme poznávali podle barevných triček: červená, modrá, zelná. Na trička si děti mohly namalovat co chtěly + čápa, kočičku nebo rybku. Všem dětem se samozřejmě trička moooc povedla. Poté jsme si společně řekli, jak vznikl svět a také si ho společně udělali na magnetické tabuli. A teď mohli přijít na řadu i první lidé. Za dětmi se přišli podívat Adam a Eva. Řekli jim svůj příběh a zase se rozloučili. Děti pak musely dojít po stopách ke stromu s jablíčky, které musely sníst avšak bez pomoci rukou. Tento úkol jim znepříjemňoval zlý had, který když se jich dotkl musely udělat 5 dřepů. Večer jsme se pomodlili a za čtení pohádky děti usínaly.

Další den jsme jeli na výlet do Boskovic, kde jsme si prohlédli židovský hřbitov, zámek a cesta nás zavedla až k hradu. Tam na nás čekalo překvapení. Přišli za námi Kain a Ábel, kteří nám také řekli něco o svém životě. U hradu jsme ještě našli svitek, na který děti museli sehnat podpisy svatých, kteří za nimi přijdou. Pak už jsme zašli jen na zmrzku a tradá zpět na Bačov, kde na nás čekala Iva s Martinem spolu s výborným obědem…MŇAM. Odpoledne za námi přišli Babylóňané podle kterých děti musely poskládat z kostiček co nejvyšší věž. Ale to už byl večer a tak jsme šli všichni do hajan.

Ve čtvrtek jsme hráli dalších spoustu her a večer na děti čekala noční hra a pro některé i spaní pod širákem(zrovna padaly hvězdičky). Před noční hrou chtělo venku spát 9 odvážlivců, po noční hře už jen 4 a nakonec tam zůstali jen 2 odvážlivci Karolínka a Radek.

A je tady poslední den! Tento den za dětmi přijíždí rodičové. Společné odpoledne začíná mší svatou, kterou slouží otec Šudoma v místní kapličce a poté pokračuje stopovanou rodin. Všechny rodiny si vedly úžasně a tak na ně v kulturáku čekala zasloužená odměna => PÁRKY a pro děti sladkosti a omalovánky.

Pak už se nám všechny děti společně s rodiči rozjeli domů a nám nastal zasloužený klid 🙂

Fotografie připravujeme.

2 thoughts on “Farní tábor, 10. – 13.8., Bačov

  1. Díky, Moni, za super táborový články… 🙂 Nikdy bych nevěřila, kolik dá práce zabavit a ohlídat 11 špuntů, ale určitě to stálo za to!!! a snad i děcka si z těch 4 dnů něco odnesly (a nejen zápaly plic 😉

Comments are closed.