Farní tábor, 17. – 23. 7., Uhřice

Jako každoročně tak i letos jsme se vydali na farní tábor. Tentokrát to bylo do Egypta (hřiště v Uhřicích). Cesta tam byla velice dlouhá -> nejprve jsme jeli autobusem do Cetkovic a odtud společně s dalšími dětmi na dvoukilometrovou tůru. Po příchodu si děti společně postavily své paláce (stany), ve kterých po zbytek tábora přespávaly a odpočívaly. Jakmile své paláce dostavěly, přišli se na ně podívat i faraon Džosér (Martin) a garsonka Isis (Ivča) společně se třemi pány. Páni si mezi dětmi vybrali své otroky a tak se vytvořily 3 družstva. Družstvo Nefertiti (Monča), Hatšepsut (Lada), Džera (Danek). Otroci naštěstí nemuseli otroky zůstat napořád. Mohli být povýšeni o několik pozic tím, že plnili různé zkoušky např.:morseovka, otužování, poznávání rostlin a zvířat, rozcvička naboso, mlčení, mapa, přespávání, rozdělávání ohně, uzly, hlavolamy a spousty dalších. Nejvyšší pozici, což byl správce, obdrželo jen pár dětí. Ale tím hlavním úkolem dětí bylo postavit z kostiček, které dostávali za hry, pyramidu pro svého pána. Všem třem skupinkám se tento nelehký úkol podařil :-).

Během tábora jsme drželi hlídky, při kterých jsme hlídali stany a ostatní účastníky tábora. Při jedné z nich jsme narazili na lupiče, kteří nám ukradli vlajku a pár ručníků. Naštěstí nám tam nechali dopis a společnými silami jsme ukradené věci našli. Kromě hraní her jsme byli také na výletě v Kartografickém centru ve Velkých Opatovicích a tam jsme navštívili i nedělní bohoslužbu. Na táboře jsme zažili spoustu legrace a určitě nám na něj zůstane spoustu krásných vzpomínek… 🙂

Fotky z tábora najdete zde.