FARNÍ TÁBOR PRO MLADŠÍ DĚTI

V červenci jsme se my, nejmladší děti od pěti do devíti let, účastnili farního tábora na Bačově.

Rozloučili jsme se s rodiči v Knínicích na zastávce a autobusem jsme jeli k Sudickému dvoru. U dvora je krásný rybník, na který jsme se šli podívat. Sice nás zastihl déšť, ale ten jsme ve zdraví přečkali v úkrytu. Pak už jsme v pořádku došli do „kulturáku“. Po takové cestě jsme si s chutí dali výborný guláš.

Na táboře bylo spousta zábavy a her, ale největší zážitek mám z cesty lesem na Vísky. Měli jsme dojít na „Ohradu“, ale po cestě jsme zabloudili. Náš šikovný vedoucí Honza našel ale brzy cestu! Bylo to bezva dobrodružství.

Hlavní kuchtička byla Iva, která nám vyvařovala různé dobroty. Měli jsme i pizzu. Byla výborná!

Na táboře nechyběla ani ranní rozcvička, která nás pořádně probudila. Ale ne všem se chtělo po ránu cvičit. (třeba mněJ).

Každý den jsme zakončili modlitbou a písničkou. A pak šupky dupky do spacáků….

Poslední den byl výjimečný tím, že jsme se všichni (i se svými rodiči a místními lidmi) sešli v kapličce a o. Petr Košulič sloužil mši svatou. Potom nás čekalo vystoupení před rodiči a panem kaplanem. Ztvárnili jsme pohádku o strašidýlku, které hledalo kamaráda. Použili jsme kostýmy, které jsme měli předem připravené z domova. Nechyběly tam postavy princezen, rytířů, zbrojnoše, hradního malíře, strašidla a šaška.

Ivi, Aneto, Martine, Danku a Honzo, díky, že jste se o nás tak pěkně starali. Bylo to s vámi super! Doufám, že příští rok se na táboře zase sejdeme.

Verča a mamka 🙂