Čtvrtek, 25 dubna, 2024

Den se sv. Josefem

Datum: 19. 9. 2021
Čas: 0:00 - 0:00

Po mši svaté a písni k sv. Josefovi si společně či individuálně vyjdeme nebo vyjedeme na kole na Joséfek. Zde uctíme sv. Josefa krátkou pobožností a můžeme se pokochat krásným výhledem z tohoto místa na krásy naší Malé Hané. Po návratu ke kostelu si dospělí mohou projít jednotlivá zastavení Cesty manželů, inspirované obrazy této Cesty z poutního místa v Rokoli. Děti mohou hravou formou nahlédnout do života Svaté Rodiny, která tu na nás shlíží už deset let z krásného mozaikového obrazu. A možná si i prohlédnout malou výstavu tesařského a stolařského nářadí.

K tomu tradiční podzimní občerstvení – burčák, mošt a další dobroty z plodů našich zahrad. Farní areál bude otevřen po celý den, v podvečer tento sváteční den zakončíme pobožností v 17 hodin v kostele u oltáře svatého Josefa a svátostným požehnáním.
S oslavou Roku sv. Josefa můžeme získávat plnomocné odpustky často – o svátcích sv. Josefa, každého 19. v měsíci nebo každou středu. (https://www.cirkev.cz/…efa)
V neděli 19.9 se koná také celostátní akce “DO KOSTELA NA KOLE”. Každý cyklista, který přijede na mši svatou na tomto ekologickém vozidle, se může těšit na malou odměnu.