Pro děti od katechetek

Milé děti, milí rodiče,
všem, kteří jste namalovali obrázek do kostela na nástěnku, bychom chtěly moc poděkovat. Kdyby se vám chtělo a třeba se někdy o prázdninách nudily, připravili jsme pro vás opět několik vymalovánek, rébusů, lušťověk,… Můžete zase svoje „díla“ vzít do kostela a dali bychom je na nástěnku. Ať to máme na prázdniny nové a pěkné :-). Dnes jsme vybraly svaté, o kterých můžete slyšet o prázdninách. Jsou to sv. Petr a Pavel, sv. Cyril a Metoděj, sv. Jakub starší, sv. Jáchym a Anna, sv. Klára, a další, kteří by vás mohli zaujmout – můžete si vybrat.
Všem přejeme požehnané prázdniny, pořádně si odpočiňte a načerpejte hodně sil, a budeme se těšit, že se opět po prázdninách budeme potkávat!
Vaše katechetky

Pracovní listy ke stažení:

Kvízová luštěnka sv. Petr a Pavel
Cyril a Metoděj na Velké Moravě
sv. Jakub starší – omalovánka
Jaký poklad nám přinesli sv. Cyril a Metoděj
sv. Klára – omalovánka
Cesta za Ježíšem a ztracená mince
Modlitba k andělu strážnému
Náš den a modlitba
Obrácení sv. Pavla
Milí rodiče, zveme vás a vaše děti k využití vzácné příležitosti:
PROŽÍT TENTO ROK V BLÍZKOSTI SVATÉHO JOSEFA

Svatý Josef byl Bohem vyvolený jako manžel Panny Marie. Pocházel z rodu krále Davida.
Josef byl zasnouben s Marií, ale ukázalo se, že Maria počala z Ducha Svatého, tedy že čeká miminko, aniž by Josef s Marií spolu žili. Pro Josefa to bylo těžké, nevěděl, jak se má zachovat, ale zjevil se mu ve snu anděl a řekl mu, že se nemá bát Marii k sobě přijmout, že se jí narodí syn, kterému dá jméno Ježíš – a tak se také potom stalo v Betlémě. Josef s Marií pak společně Ježíše vychovávali v městečku Nazaret.
Josef byl tesařem a je také patronem tesařů, manželů i křesťanských rodin nebo vychovatelů.
Jeho svátek slavíme 19. března.

OMALOVÁNKY K TÉMATU (noste do kostela k vystavení na nástěnce):

sv. Josef tesař
vitráž sv. Josef s Ježíšem
vitráž sv. Josef s Ježíšem 2

—————————————————————————————————————————————————-

ARCHIV

https://kninice.farnost.cz/2021/01/ukoly-z-nabozenstvi-5/

Postní doba 2021

– – –

PRO ZVÍDAVÉ A SOUTĚŽIVÉ

Máte rádi soutěžení?
Co takhle se zapojit do soutěžení ve Vlčím doupěti, anebo s Radiem Proglas?