úkoly z náboženství 7 – Don Bosko

Milé děti, máme tady další týden úkolů. Do školy pořád nemůžete a tak, pokud máte dlouhou chvíli, můžete si přečíst třeba něco o dnešním světci nebo si přečíst evangelium na neděli a vyplnit úkoly, které jsou s evangeliem spojené. PŘINESTE SVÉ VÝTVORY DO KOSTELA A VYTVOŘÍME Z NICH PĚKNOU NÁSTĚNKU 🙂

Dnes si něco řekneme o muži, který se věnoval mladým chlapcům. Svátek slaví 31. ledna a je to svatý Jan Bosco. Jistě ho mnozí znáte jako zakladatele salesiánů. Don Bosco měl zvláštní talent na to, aby si ho mladí lidé oblíbili. Když si získal jejich srdce, uměl je citlivě doprovázet k dobrému životu. S velkou předvídavostí se snažil předcházet jejich slabostem a životním omylům. Považoval se více za jejich přítele než učitele.

Svatý Jan Bosco se narodil v roce 1815 v Itálii. Moc si přál být knězem, ale k tomu vedla dlouhá cesta. Když se jím konečně stal, začal pracovat jako farář ve městě Turíně. Na předměstí tohoto města byla spousta chudých chlapců, kteří neměli ani kde bydlet. Don Bosco, jak mu tady říkali, jim začal pomáhat, založil jim domovy mládeže, kde bydleli, a školy, aby se mohli učit. Ale protože chlapců bylo brzy opravdu hodně, potřeboval spolupracovníky. Proto Don Bosco založil kongregaci salesiánů (ta se jmenuje po sv. Františkovi Saleském, ten byl Janovým velkým vzorem). Chlapci měli Dona Bosca velmi rádi. Zemřel v roce 1888.

A jedna zajímavost – Don Bosco patří mezi první světce, které můžeme vidět i na fotografii, a tak víme, jak opravdu vypadal!


NA TÉTO STRÁNCE SE DOZVÍTE VÍC O DONU BOSKOVI A TAKÉ O SALESIÁNECH

ZÁBAVNÉ DOPLŇOVÁNÍ O DONU BOSKOVI
OMALOVÁNKA
LUŠŤOVKA

Evangelium ze 4. neděle v mezidobí:

EVANGELIUM PRO DĚTI
KOMIX
ÚKOL 1
ÚKOL 2
ÚKOL 3