Pondělí, 29 dubna, 2024

PROŽÍVÁME POSTNÍ DOBU

JAK NEJLÉPE TUTO POSTNÍ DOBU PROŽÍT A VYUŽÍT?

Přinášíme pár tipů,
abyste si mohli vybrat tu správnou postní aktivitu
– blízkou vašemu srdci a vašim domácím podmínkám.

RYZE KNÍNICKÝ DUCHOVNĚ TURISTICKÝ POSTNÍ PROGRAM – VÝSTUP NA SEDM VRCHŮ
Vrchy (kopce, kopečky) na území naší farnosti čekají na to, až na ně vystoupáme. Doba postní je k tomu více nežli příhodná, počasí nám jistě bude přát, a i kdyby ne, možná právě to přidá na duchovním prožitku, který z těchto výstupů můžeme mít.
Aktivita čerpá inspiraci z Konceptu sedmi vrchů (odkaz na přednášku níže) a k tomu využívá našeho přírodního bohatství, které máme na dosah ruky.
Každou návštěvu jednotlivého vrchu spojte s úvahami a modlitbou za jednotlivé oblasti života, do kterého – jako křesťané – můžeme a máme vnášet Boží pohled a Boží slávu.

Ke stažení mapa s vyznačenými vrchy a jejich popisword, pdf

Ke zhlédnutí videopřednáška Koncept 7 vrchů – zazněla 6. února 2021 na online konferenci 7 vrchů

– – – – –

POSTNÍ KAPKY – mobilní aplikace (ke stažení na googleplay), která nás v postní době pozve „na cestu domů“

Zamyšlení nad náplní a účelem postní doby, co a proč v postní době dělat?

PAPEŽ FRANTIŠEK ZVE K PŘIBLÍŽENÍ SE SVATÉMU JOSEFOVI

Dekret k roku sv. Josefa – možnost získání odpustků

V učení u sv. Josefa – projekt pro rodiny i jednotlivce z pera brněnského katechetického centra pro dobu postní i mimo ni

Postní pátky se svatým Josefem – Diecézní katechetické centrum Brno zve na duchovní promluvy ke sv. Josefovi

– – – – –

O. DOMINIK CHMIELEWSKI VOLÁ PO POKÁNÍ NAŠICH RODIN – ve společenství s Pannou Marií se připravte na osobní soud a druhý Kristův příchod

Pokání rodin – Ninive: nová aktivita Dominika Chmielewskiho pro rodiny na dobu postní, VIDEO

Pokání: Čtyři etapy pokání – VIDEOpřednáška vysvětlující podstatu a nutnost rozpoznání vlastní hříšnosti a činění pokání
Příprava na velký půst – kázání o. Dominika
Význam velkého půstu – 1. část
Význam velkého půstu – 2. část
Význam velkého půstu – 3. část

VÝSTUP K VELIKONOCŮM V 38 ZASTAVENÍCH S KOMUNITOU BLAHOSLAVENSTVÍ
– videopozvánka s vysvětlením způsobu modlitby

BISKUPSTVÍ BRNĚNSKÉ NABÍZÍ A ZVE

Malý průvodce postní dobou – mobilní aplikace ke stažení

Postní pátky se sv. Josefem
– na youtube kanálu Katedrála Petrov

POSTNÍ CESTIČKA PRO DĚTI
(může být doplňkem pro děti, když se v rodině zapojíte do aktivity Pokání rodin – Ninive)

Černobílou postní cestičku (vpravo, po rozkliknutí se zvětší) svým dětem vytiskněte.
Legenda (umístěná ve spodní části Cestičky) je prázdná… Není to chyba, ale výzva! Domluvte se spolu v rodině, na co se v tomto období chcete zaměřit, o co se chcete snažit, na čem chcete pracovat… Sami si tedy můžete dopsat k daným symbolům „úkoly“. Mohou to být podněty pro děti i pro rodiče, duchovní (modlitby, dobré skutky, půst, křížová cesta,…), ale i praktické (srovnat boty, udělat si pořádek v pokojíčku, prostřít či uklidit stůl,…).
Věříme, že Vám bude dělat radost nejen postupně se vybarvující obrázek, ale i atmosféra v rodině, kdy si budete vzájemně pomáhat a naslouchat.

POSTNÍ DOBA S BIBLICKÝMI ŽENAMI
Sedm biblických žen nás bude inspirovat k dobrému prožití postní doby – každou sobotu večer video a zamyšlení s úkolem.

POSTNÍ MODLITBA ŽALMŮ
videopozvání
Modlitbu vysílají každý večer (kromě úterý) z havlíčkobrodské farnosti na Youtube kanálu Don Pietro

PŘEJEME POŽEHNANÝ SVATOPOSTNÍ ČAS
„Pane, ať každý z nás vidí, co vidět má!“