Křesťanské mobilní aplikace

Vybíráme z řady křesťanských aplikací v mobilu (Android). Kliknutím na odkaz se dostanete na Google Play, kde si aplikaci můžete nainstalovat. Tuto stránku doporučujeme prohlížet v mobilním telefonu.

And Bible
Off-line četba nebo poslech Bible, poznámek, slovníků an křesťanských knih kdekoliv, kde se nacházíte.
* Přes 50 jazyků – čeština, angličtina, němčina, francouzština, … 
* Flexibilní vyhledávání 
* Záložky 
* Zdarma a open source
Bible, Český liturgický překlad
Aplikace obsahuje vybrané biblické texty používané při liturgii římskokatolické církve. Jedná se o text pořízený Václavem Bognerem a jeho spolupracovníky v 70. a 80. letech 20. stol., jehož vybrané perikopy byly upraveny v rámci obnoveného vydání mešních lekcionářů a Denní modlitby církve v letech 1996–2008.
Misál
Aplikace je určená pro účast na mši v cizím jazyce nebo pro přípravu na liturgii. Obsahuje mešní formuláře, biblická čtení, preface, eucharistické modlitby, mešní řád, přímluvy a liturgický kalendář. Kromě toho jsou uvedeny základní odpovědi ke mši v latině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině. Aplikace nenahrazuje platně schválení liturgické knihy nezbytné ke sloužení eucharistie.
Kancionál
Elektronický kancionál je elektronickou kopií knižního vydání Kancionálu – společného zpěvníku českých a moravských diecézí včetně obou jeho dodatků – Olomouckého a Královéhradeckého podle jeho nejnovějšího vydání.
Aplikace obsahuje texty a noty jednotlivých modliteb a písní. V aplikaci je podporováno fulltextové vyhledávání, …
Katechismus
Elektronický katechismus je elektronickou kopií knižního vydání Katechismu katolické církve podle jeho nejnovějšího vydání.
Cílem není nahrazení papírové formy Katechismu, avšak vhodné doplnění tam, kde papírová forma není dostupná či je prospěšnější využít elektronickou verzi.
Breviář
Římskokatolická Liturgie hodin (slovenský, český a maďarský překlad).
Obsah je identický se stránkami breviar.sk / ebreviar.cz / zsolozsma.katolikus.hu. Aplikace pracuje v offline režimu; všechny funkce stránek jsou tudíž dostupné BEZ připojení k internetu.
TV NOE
Aplikace TV NOE umožňuje rychlý přístup k programu, živému vysílání a archivu.
Proglas
Proglas – rádio pro fajn rodinu, která se nenudí.
Aplikace přináší živý poslech, program, kontakty, hlasování do folklorní hitparády – a růže 😀 
Aplikace pro on-line poslech používá AAC stream o datovém toku 96 kb/s. Za hodinu poslechu tedy spotřebujete cca 41 MB.
Víra.cz Widget
Widget je určen ke stažení biblického citátu dne a tématu týdne ze serveru http://www.vira.cz. Biblický citát dne se týká mešní liturgie pro současný den, zatímco téma týdne popisuje větší tématický celek slavený během aktuálního týdne. Biblická kapitola, z níž je úryvek biblického citátu dne použitý, je následovně stažena z http://www.biblenet.cz, takže je možné zobrazení citátu v celém kontextu. Widget také umožňuje uložení biblického citátu dne a tématu týdne na externí FTP server. Obsah je k dispozici pouze v češtině.
iZIDOOR
iZIDOOR přináší mnoho podnětů pro vaši modlitbu, aktuální modlitební úmysly, přidání vlastních úmyslů, ale také průvodce duchovním životem, který pomůže jeho prohloubení. 
Každý den začněte s novým inspirativním citátem (možnost přidat na obrazovku jako widget). Týdně zde objevíte úryvek evangelia pro aktuální neděli s prohlubujícím komentářem, nový příběh a také ukázku z knihy, kterou stojí za to přečíst. 
Prožívejte liturgický rok se zajímavými světci, kteří mají co nabídnout do dnešních dnů. 
Objevte nová místa pomocí interaktivní mapy, či profilů jednotlivých institucí. Anebo se nechte inspirovat zajímavými kurzy pro váš osobní rozvoj. 
Aplikace iZIDOOR je aplikace pro váš duchovní růst. Mobilní telefon byl vytvořen pro komunikaci, proč jej nevyužít ke komunikaci s Bohem…
Bohoslužby
Aplikace umí:
– vyhledávat bohoslužby podle datumu, času, místa a názvu kostela
– zobrazovat pravidelné i nepravidelné bohoslužby (vánoční, velikonoční)
– najít nejbližší bohoslužbu od vaší aktuální pozice
– vyhledávat podle dalších kritérií (bezbariérové, podle jazyka)
Růženec se slovem Božím
Tato aplikace vychází z drobné knížky Růženec z nakladatelství Paulínky. Byla však částečně pozměněna – rozšířena o popis struktury modlitby růžence a několik dalších modliteb. Nejedná se jen o tradiční růženec; aplikace nabízí i modlitbu růžence s úryvky Písma pro každý den v týdnu. Na žádosti mnoha lidí, kteří se nemají s kým modlit, se připravuje i audio stopa (ve spolupráci s Radiem Proglas).
Růženec
Aplikace obsahuje modlitbu růžence včetně modifikací – tajemství radostná, světla, bolestná a slavná. Dále obsahuje korunku k Božímu Milosrdenství.
V nastavení aplikace si můžete nastavit noční režim, zabránění vypínání obrazovky, automatické vypnutí zvuků a použití patkového písma u modliteb.
Modlitby
Mobilní aplikace obsahující stovky českých modliteb rozdělených do různých kategorií. Obsahuje téměř 500 modliteb, které se zobrazí i offline. Své oblíbené modlitby si založíte mezi „oblíbené“ a budete je mít vždy rychle po ruce.
Modlitby pocházejí z důvěryhodných zdrojů: modlitba.cz, vojtechkodet.cz a kancional.cz. Pokud byste chtěli přidat nějakou modlitbu nebo navrhnout změnu v aplikaci, neváhejte kontaktovat autory.
S Bohem na cestách
Tato aplikace vznikla proto, aby doprovázela cestovatele, poutníka, turistu či „dovolenkáře“ při získávání nových zážitků a zkušeností, a napomáhala vést jeho pohled k Bohu a otvírala jeho srdce, aby i v čase prázdnin a dovolené bylo naplňováno Božími dary.
Paulínská adorace
Tato aplikace vznikla při příležitosti 25 let působení Dcer sv. Pavla v České republice. Způsob, jak prožít čas adorace s Ježíšem Mistrem podle bl. Jakuba Alberiona, zakladatele Dcer sv. Pavla. (Podstatně rozšířená verze leporela Hodina adorace s Ježíšem Mistrem.)
Křížová cesta s Marií
V této křížové cestě kontemplujeme Ježíšovo utrpení spolu s Marií. Brožura se skládá z úvodní modlitby, invokací, biblických pasáží, slůvka k zamyšlení a modlitby ke každému zastavení, závěrečné modlitby a textu Stabat Mater.
Křížová cesta se sv. Pavlem
Tato aplikace vychází z tištěné křížové cesty se stejným názvem, kterou vydalo nakladatelství Paulínky k Roku sv. Pavla (29. 6. 2008 – 29. 6. 2009). Jejím autorem je kněz a biblista Angelo Scarano, S.S.L., Th.D. 
Tato křížová cesta je netypická už tím, že pojmenování jednotlivých zastavení přesně neodpovídají názvům zaužívaným. A navíc obsahuje patnáct zastavení, tedy i ono poslední – vzkříšení. Neobsahuje ani tradiční invokace v úvodu a na závěr.
Mohla by se dokonce jmenovat Křížová cesta apoštola Pavla. Původní název je však vhodnější, protože naznačuje, že Pavel je „pouze“ jakýmsi průvodcem. Ve světle jeho slov se pokusíme nově objevit tajemství Kristova kříže. Tento bývalý farizej přijal Krista se všemi důsledky, a tak se stal privilegovaným svědkem nejen Krista vzkříšeného, ale i trpícího: vždyť on nesl na svém těle Ježíšovy jizvy.
Průvodce adventem
Každý den v adventu můžete číst příslušný text k meditaci: Boží slovo z lekcionáře, citát a krátké zamyšlení. Texty pocházejí z publikace Průvodce Adventem 2018.
Malý průvodce postní dobou
Malý průvodce postní dobou je elektornická verze brožury s biblickými citáty na každý den postní doby, kterou každoročně vydává Diecézní katechetické centrum Biskupství brněnského. Je určena všem, kdo touží denně alespoň po malém duchovním impulzu, jenž jim poslouží k za­myšlení a k modlitbě.
Postní kapky
„Postní kapky“ jsou každodenní inspirace – „osvěžení“ tvého života v době postní.
Liturgická modlitba pro daný den
Biblický citát s inspirativní myšlenkou
Myšlenky papeže Františka z katechezí o Desateru
Nedělní Boží slovo a inspirace

Snad Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

APLIKACE K ZOBRAZENÍ TEXTŮ VYŽADUJE INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ.
Velikonoční paprsky
Jestliže je doba postní završena slavností Vzkříšení Páně, tak doba velikonoční směřuje ke slavnosti Seslání Ducha svatého.
Velikonoční paprsky jsou příležitostí více poznat božskou Osobu Ducha svatého. Během velikonoční doby vznikne stručný katechismus o Duchu svatém.
B-citáty (biblické citáty) o Duchu svatém jsou doplněny S-modlitbami (střelnými modlitbami). Spolu s modlitbami z knihy Zpěv Ducha tak získáš modlitební „knížku“ zaměřenou na Ducha Božího.
Každodenní příšpěvky mohou pomoci lépe poznat božskou Osobu Ducha svatého.
– krátké texty o Duchu svatém
– modlitby k Duchu svatému
– kázání
Aplikace se začne plnit obsahem od neděle Božího milosrdensví.
Od Velkého pátku – novéna k Božímu milosrdenství.
APLIKACE VYŽADUJE PŘIPOJENÍ NA INTERNET.

Další aplikace od křesťanského vývojáře Petra Hofírka.