Pondělí, 29 dubna, 2024

úkoly z náboženství 9 – Duch svatý

Milé děti, milí rodiče,

tento týden končí velikonoční doba. Vyvrcholením velikonoční doby je slavnost seslání Ducha svatého, kterou budeme slavit tuto neděli 23. 5. 2021. Slavnost nám připomíná událost, kdy na apoštoly sestoupil Duch svatý a bylo tak dokončeno Kristovo působení a slavnostně ustavena církev.

Je to skutečnost, že Bůh skrze Ducha svatého působí (dodnes) v církvi. Duch svatý je Bohem působícím v nás.

Jinak se také tomuto svátku říká Letnice.
Svátek Letnic připomíná konkrétní událost, kdy deset dní po nanebevstoupení Kristově sestoupil Duch svatý na (ustrašené) apoštoly, kteří dostali sílu vyjít opět mezi lidi a neohroženě zvěstovat Kristovo poselství o Boží lásce k lidem.
Židé si původně o Velikonocích připomínali vyvedení vyvoleného národa z egyptského otroctví. O letnicích pak darování Desatera Mojžíšovi na hoře Sinaj. Kolem letnic se v katolické církvi uděluje dospívajícím lidem „svátost křesťanské dospělosti – Biřmování.

„Duch svatý je Bohem působícím v nás“ (Papež František 13.5.2013)

Rádi bychom vám opět nabídli několik tipů na prožívání slavnosti – děti si mohou vymalovat, vyluštit, doplnit,… různé obrázky, které bychom opět rádi vystavili v kostele na nástěnce.

AKTIVITKY K SVATODUŠNÍMU TÉMATU (k tisku):

Duch Svatý a my
Duch Svatý je dar