Neděle, 28 dubna, 2024

Farní adoptované dítě

Přehled adoptovaných dětí naší farností prostřednictvím Adopce na dálku® Arcidiecézní charity Praha:
Sanjay Mirashi, Indie, adoptován 2/2008, ukončeno 10/2009
Joyce Zalwango, Uganda, adoptována 11/2009, ukončeno 12/2020

Na podporu farních adoptovaných dětí se každoročně konají koncerty a sbírky (info zde)

Jméno a příjmení: Joyce Zalwango, nar. 9.5.1999, Uganda, Afrika
Náboženství: evangelické

Bydliště: Kiyagi
Škola: ZŠ Kiyagi Quaran (od roku 2010 nastoupí do nové školy Sv. Jana Nepomuckého)
Stupeň/třída: P2
Oblíbený předmět: matematika

Joyce žije s matkou Sarah Nankanja a jejími 4 sourozenci (dívka Rose Namusisi, chlapec john Ssegujja, dívka Mary Namuddu, chlapec Josepf Sentongo). Matka pracuje v zemědělství. joyce

Joyce doma okopává zahradu, nosí vodu a sbírá dřevo. Ráda by se stala učitelkou. Ve škole má výborné výsledky, je 2. z 23 dětí ve třídě (466 bodů z 550). Ráda hraje košíkovou a zpívá. Je velmi přátelská s velkým krásným úsměvem. Do školy chodí moc ráda. Je pilná a zodpovědná. Snaží se pilně připravovat a být aktivní. Patří mezi nejlepší žáky ve třídě. Ráda si ve volnu kreslí, pročítá učebnice a opakuje si, co se naučila.

Rodina vlastní dům, ale jen dočasně. Mají vlastní pozemek kolem domu, kde pěstují fazole, kukuřice, kasava, brambory. Jejich příjem je 6.000 až 7.000 šilinků měsíčně. Doma chovají 3 kozy a 4 slepice.

Otec Joyce zemřel nešťastnou náhodou při vojenském výcviku. Zanechal tak všechnu zodpovědnost na matce. Ta se snaží prodávat dřevo a cukrovou třtinu, aby mohla zaplatit vše potřebné, ale nestačí to na školní poplatky a pomůcky pro všechny děti.

Farnost na tuto dívku přispívá částkou ve výši 7.000,- Kč ročně.

Bližší informace o Ugandě zde.

Jméno a příjmení: Sanjay Mirashi, nar. 6.1.1987, INDIESanjay 1
Náboženství: Hinduistické
Bydliště:
Kirwathi

Škola: Prathibhodaya – odborná technická škola
Stupeň/třída: Počítačový kurs
Oblíbený předmět: Počítače

Středisko Honavar – Bala Pragathi Kendra Servicesfotografie

Sanjay 2Sanjay má otce zemědělce, matku v domácnosti a 3 sestry. Bydlí v pronajatém pokoji a musí si vařit.
Sanjay by se rád stal učitelem výpočetní techniky, má průměrný prospěch a rád kreslí a sportuje. Chce úspěšně zakončit studium a postavit se na vlastní nohy.

Rodina má vlastní dům, plodiny nepěstují, doma mají krávy, jejich příjem je Rs.1000/-. Otec je jediným, kdo má příjem, pracuje na farmách jiných lidí, aby zajistil celou rodinu. Občas si musí vypůjčit na školné.

Farnost na tohoto studenta přispívá ve výši 6.000,- Kč ročně.

Sanjay ukončil vzdělání v roce 2009 a tudíž i příspěvky na něj. Zároveň bylo adoptováno 10-leté děvče jménem Joyce Zalwango z Ugandy (Afrika).

Dopis č. 1 od Sanjaye Sanjay 1 český překlad: sanjay1cz

Dopis č. 2 od Sanjaye Sanjay 2 český překlad: Sanjay 2 CZ