Středa, 8 května, 2024

Odpustky pro naše zemřelé

Apoštolská penitenciárie z pověření papeže Františka umožnila letos získat plnomocné odpustky pro duše zesnulých po celý listopad.

Možnosti jejich získání:

1. Odpustky, které je běžně možné získat 2. listopadu spojené s návštěvou kostela, je letos možné získat kterýkoli den měsíce listopadu podle vlastní volby. Podmínky v daný den:
    – návštěva kostela nebo kaple
    – modlitba Otče náš
    – modlitba Věřím v Boha
    – modlitba na úmysl Svatého Otce
    – vyloučení sebemenšího zalíbení v hříchu
    – svaté přijímání
    a v okruhu těchto dní svátost smíření

2. Odpustky, které je běžně možné získat v dušičkovém týdnu od 1. do 8. listopadu spojené s návštěvou hřbitova, je letos možné získat kterýchkoli osm dní od 25. října do 30. listopadu dle vlastní volby. Podmínky:
    – návštěva hřbitova
    – modlitba za zesnulé